Firma EU-China Consortium powstała na bazie wieloletnich doświadczeń właścicieli i menagerów Firmy na rynku chińskim oraz zainteresowaniem naszych klientów z UE tym krajem.
Specjalizujemy się w obsłudze chińskich przedsiębiorstw, które chcą rozwijać  swoją działalność w Europie, oraz firm europejskich, które chcą rozpocząć produkcję, sprzedaż swoich towarów lub znaleźć partnera biznesowego w Chinach.

Oferujemy doradztwo, usługi consultingowe i handlowe dla przedsiębiorstw europejskich i chińskich.
Współpracujemy bardzo blisko w Polsce i Chinach z jednostkami administracji i organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców z różnych branż.

Przedmiotem działalności w krajach azjatyckich jest również kompleksowa obsługa procesów produkcyjnych oraz przenoszenie produkcji na terytorium Azji oraz outsourcing  produkcji.

Doradzamy także podmiotom w Europie i Chinach w zakresie utworzenia stref inwestycyjnych. Współpracujemy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w Polsce i Chinach.

Oprócz tematów związanych z rynkiem chińskim działamy także  w zakresie
• Biomasy
• Farm wiatrowych
• Innowacyjnych projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii
• Innych projektów z zakresu energii odnawialnej
• Handlu zbożami.

banner
Nasz Zespół

Jesteśmy zaufanym doradcą i partnerem biznesowym dla wielu firm w Europie i Chinach.
Nasza kadra to doświadczeni specjaliści tworzący zgrany zespół zapewniający naszym klientom profesjonalną obsługę we wszystkich dziedzinach życia gospodarczego.

Bogdan Golik – Właściciel

Bogdan Golik jest przedsiębiorcą oraz byłym Wiceprezesem Krajowej Izby Gospodarczej w Polsce oraz Posłem do Parlamentu Europejskiego, gdzie aktywnie promował europejskie i azjatyckie relacje ekonomiczne i handlowe.
Obecnie Bogdan Golik jest Prezesem Instytutu Chińskiego w Polsce, Vice Prezesem APCEO (Asia-Pacific CEO Association) oraz jest Członkiem Zarządu Indyjskiej Izby Handlowej przy Unii Europejskiej oraz Honorowym Członkiem Belgijsko-Chińskiej Izby Handlowej.
Bogdan Golik specjalizuje się w relacjach Unia Europejska-Chiny, włączając solidną ekspertyzę chińskiego handlu, w szczególności sektora spożywczego.


Wojciech Tomikowski – Doradca

Wojciech Tomikowski  posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku pracy, pracował zarówno dla międzynarodowych korporacji, takich jak Novartis, BBDO, Coty, jak również jako przedsiębiorca.
Podczas swojej zawodowej kariery piastował różne stanowiska, w tym 10 lat jako Prezes Zarządu / Dyrektor Generalny. Brał także udział w różnych projektach M&A. Posiada również duże doświadczenia jako prywatny przedsiębiorca i inwestor, w tym zarówno w tworzeniu nowych przedsięwzięć, jak również w prowadzeniu już istniejących.
Pracował i mieszkał w miejscach o różnej szerokości geograficznej - w Ameryce Południowej, Chinach, Europie Zachodniej, Rosji.
Przez ostatnie cztery lata zarządza firmą Layage Momentum Ltd., M&A Boutique, skupiając swoją uwagę głównie na małych i średnich przedsiębiorstwach w Europie Środkowo-Wschodniej.
Tytuł magistra uzyskał na Uniwersytecie Gdańskim, uczestniczył w różnych kursach zarządzania i szkoleniach finansowych w renomowanych szkołach biznesu, takich jak London Business School, Wharton School i Harvard Business School.
Płynnie włada językiem hiszpańskim, angielskim i polskim; rozumie język francuski, portugalski, włoski, niemiecki i rosyjski.


Dr Jerzy Rzymanek - Dyrektor ds. Rozwoju

Dr Jerzy Rzymanek posiada stopień naukowy dr nauk prawnych w zakresie prawa międzynarodowego .
Posiada duże doświadczenie w dziedzinie nauki oraz międzynardowych działaniach biznesowych, zwłaszcza w sektorzez bankowym, energii odnawialnej, ochrony środowiska, handlu międzynarodowym i administracji.
Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, był adiunktem w Instytucie Prawa Międzynarodowego na Uniwersytecie Warszawskim, prowadził badania na Sorbonie w Paryżu I Uniwersytet Francji, T.M.C. Asser Institute w Hadze oraz Amsterdam University w Holandii.
Jest jednym z założycieli oraz Prezesem Polskiej Izby Inwestorów, Polish Taiwan Chamber, Polish Korean Chamber, były doradca Polish Investment Bank, Polish Credit Bank, oraz Taiwan Export Import Bank w Europie.
Od 1988 roku do chwili obecnej, bardzo często odwiedza Chiny i doradza przedsiębiorcom polskim i z krajów środkowoeuropejskich w zakresie rozwijania handlowych i inwestycyjnych stosunków z Chinami.
Niedawno załozył Cluster Export Promotion Asia, którego celem jest rozwój handlu oraz projektów inwestycyjnych pomiędzy Polską i krajami Europy Centralnej a Azją, a w szczególności z Chinami, uczestniczył również w rozwoju Polskiego Centrum Logistycznego Xijiao w Szanghaju (Polish Logistic Center Xijiao in Shanghai).
Jego główne obszary zainteresowania i doświadczenia to:
- Handel miedzynarodowy,
- Przemysł energii odnawialnej - energia wiatrowa, energia słoneczna,
- Ochrona środowiska - oczyszczanie ścieków, biodegradowalne tworzywa sztuczne, LED,
- Materiały budowlane z włókna szklanego,
- Inwestycje, nieruchomości.


Zhang Liming -  Project Manager

Zhang Liming jest przedsiębiorcą oraz doświadczonym biznesmenem.  Rozpoczynał swoją zawodową karierę w agencji rządowej ds. handlu zagranicznego a następnie, przez następne dwadzieścia lat, pracował dla państwowej firmy importowo-eksportowej na stanowisku Głównego Managera.  Kolejnym krokiem w jego karierze było założenie własnej firmy importowej, koncentrując się na produktach spożywczych i ich dystrybucji we wszystkich głównych miastach włączając : Pekin Hong Kong, Szanghaj i Guangzhou.
Obecnie Zhang Liming jest Dyrektorem Zarządzającym w naszej firmie i jest odpowiedzialny za rozwój rynku chińskiego.

Arkadiusz Roszak – Partner i Ekspert

Arkadiusz Roszak jest Prezesem Fundacji Adalbert działającej na rzecz kształtowania pozytywnych relacji i wymiany doświadczeń pomiędzy  krajami Unii Europejskiej. Przez ostatnie lata pracował jako doradca polityczny w Parlamencie Europejskim. W tym czasie zajmował się relacjami pomiędzy polityką  europejską a środowiskami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi.
Obecnie Arkadiusz Roszak współpracuje z firmami informatycznymi oraz małymi i średnimi przedsiębiorcami z Francji i Belgii w dziedzinie e-marketingu i pośrednictwa handlowego.
Jego zainteresowania związane są z komunikacją interpersonalną oraz marketingiem internetowym.


ALBERT TEO - Doradca

Kierownicze stanowisko w sprzedaży i marketingu na Azję, odpowiedzialny za rozwój sprzedaży i strategie marketingowe, opracowania i tworzenie marki dla firmy, osiąganie celów biznesowych w Azji
Wykształcenie:
- University of Melbourne, Melbourne, Australia - Master of Science IT
- University of Technology, Sydney – kwalifikacje Immigration Laws Course
Doświadczenie zawodowe:
Sprzedaż i marketing nieruchomości dla przemysłu i handlu oraz mieszkań w Australii od 1995 roku.  Organizowanie seminariów i prezentacji związanych ze sprzedażą i marketingiem w zakresie nieruchomości inwestycyjnych, zarówno w Australii jak i Chinach, dla dużych firm developerskich, w tym Lend Lease Australia; działał jako Konsultant prawny Imigracji w Australii; wykładowca w Royal Melbourne Institute of Technology; konsultant Systemu IT w największych bankach w Australii
Obecnie biznesowy doradca największych firm w Chinach: CCK Electrical & Engineering Group;  CNNC China Zhongyuan Engineering Corporation;   Australasia Asset Holdings PL.
Inne organizacje i stanowiska:  Wiceprezes - Asia Pacific CEO Association -
Uczestniczył w organizowaniu Forum Ekonomicznego UE-Chiny w Krakowie i Brukseli w kwietniu 2010; Specjalny doradca podczas organizacji szczytu Vietnam Power Summit  w mieście Hochimin do 2010;  osobisty asystent Hon. Roberta Hawke, byłego premiera Australii podczas organizacji imprez biznesowych w Chinach w 2006 i 2007; osobisty asystent Hon. Gerharda Schroedera, byłego kanclerza Niemiec podczas imprez biznesowych  w Wenzhou, Chiny w 2007 roku;  osobisty asystent Hon. Dominique Villepin,, byłego premiera Francji, podczas przedsięwzięć w Chengdu i Changchun w Chinach w 2008 i 2009;  Współzałożyciel Izby Handlowej Haymarket Chamber of Commerce w Sydney, Australia; doradca podczas kampanii wyborczej Pani Clover Moore, burmistrza Sydney.

Kornelia Piela - Project Manager

Ukończyła  kierunki prawo w stopniu magistra oraz sinologie w stopniu bakałarza  na Uniwersytecie Warszawskim.  Jej specjalizacją jest międzynarodowy arbitraż w prawie handlowym. Jej praca magisterska dotyczyła alternatywnych metod rozwiązywania sporów handlowych na gruncie ustawodawstwa Chińskiej Republiki Ludowej.  Absolwentka School of British and European Law tworzonej przez UW przy współpracy z University of Cambridge.  Laureatka konkursu Central and East European Moot Court Competition in Vilnius, organizowanego przez the University of Cambridge i Europejski Trybunał Sprawiedliwości.  Stypendystka Instytutu Konfucjusza. Uczestniczyła w licznych kursach języka chińskiego m.in. w Shanghai Jiaotong University, Liaoning Normal University i National Kaohsiung Normal University.

Dominik Mierzejewski – Doradca

• dr, adiunkt w Zakładzie Azji Wschodniej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego;
• studia języka chińskiego i kultury na Shanghai International Studies University (1999 – 2000 i 2003 – 2004);
• stypendium Jana Karskiego (2003), internship w The Heritage Foundation (2003);
• członek orgranizacji międzynarodowych: Association for Asian Studies, European Association of Chinese Studies (członek zarządu); the Chinese Association of Political Studies;
• zainteresowania: polityka zagraniczna ChRL (idee, koncepcje, strategie, retoryka), chińskie inwestycje zagraniczne, potencjalne możliwość inwestycyjne w Chinach oraz zmiany ustroju politycznego ChRL;
• współpracuje z Fundacjami Amicus Europea, Fundacją Pułaskiego, portalem pod patronatem MSZ www.azjapacyfik.pl  

 

 


 


ˆ euchina-consulting
created by e.Billboard Media, pozycjonowanie stron