Firma EU-China Consortium powstała na bazie wieloletnich doświadczeń właścicieli i menagerów Firmy na rynku chińskim oraz zainteresowaniem naszych klientów z UE tym krajem.
Specjalizujemy się w obsłudze chińskich przedsiębiorstw, które chcą rozwijać  swoją działalność w Europie, oraz firm europejskich, które chcą rozpocząć produkcję, sprzedaż swoich towarów lub znaleźć partnera biznesowego w Chinach.

Oferujemy doradztwo, usługi consultingowe i handlowe dla przedsiębiorstw europejskich i chińskich.
Współpracujemy bardzo blisko w Polsce i Chinach z jednostkami administracji i organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców z różnych branż.

Przedmiotem działalności w krajach azjatyckich jest również kompleksowa obsługa procesów produkcyjnych oraz przenoszenie produkcji na terytorium Azji oraz outsourcing  produkcji.

Doradzamy także podmiotom w Europie i Chinach w zakresie utworzenia stref inwestycyjnych. Współpracujemy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w Polsce i Chinach.

Oprócz tematów związanych z rynkiem chińskim działamy także  w zakresie
• Biomasy
• Farm wiatrowych
• Innowacyjnych projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii
• Innych projektów z zakresu energii odnawialnej
• Handlu zbożami.

banner
Przykładowe Projekty


Specjalna Strefa Ekonomiczna

Nasza firma jest wyłącznym przedstawicielem Suqiao Economic Zone na Europę .
Suqiao – Industrial Park możliwość współpracy  i wspólnych inwestycji w rejonie Guilin

SUQIAO prezentationEuropejskie Centrum Dystrybucji Marek (ECDM)
Europejskie Miasto Marek (EMM)


Prezentacja


Opis projektu

Europejskie Centrum Dystrybucji Marek (ECDM) to project realizowany wspólnie przez firmę europejska – GB Consortium (Polska) oraz partnera z Chin – Grupa Zonfa. Celem projektu jest promocja  i ułatwienie wejścia na rynek chiński firmom europejskim reprezentującym branże spożywczą, tekstylia, winiarską,  likierów, biżuterii, kosmetyczną oraz dóbr luksusowych. Firmy zainteresowane wejściem na rynek chiński będą mogły liczyć na kompleksowa pomoc w zakresie rejestracji nowej spółki w Chinach, kwestii prawnych, transportu i logistyki, marketingu oraz promocji w Chinach, a także otrzymają możliwość użytkowania dostępnej infrastruktury – strategicznie zlokalizowanego centrum dystrybucji, w pobliżu Szanghaju – ECDM i EMM.  Działania będą koordynowane równolegle w Chinach i w Europie.

Informacje na temat partnerów

Grupa Zonfa  - to chińska firma zajmująca się przesyłem i dystrybucją energii w połączeniu ze świadczeniem nowoczesnych usług i handlem międzynarodowym. W ciągu wielu lat działalności firma zdobyła uznanie na rynku krajowym i została nagrodzona w kategorii  „500 Najważniejszych Firm Chińskich (‘Chinese Top 500 Private Enterprises’), Szanghajskie Przedsiębiorstwo Zaawansowanych Technologii (‘Shanghai Hi-Tech Enterprise’) czy Szanghajskie Przedsiębiorstwo Znanych Marek (‘Shanghai Famous Brand Enterprise’). Grupa Zonfa posiada bazę parków przemysłowych: Zonfa Park Technologiczny Pudong,  Zonfa Park Przemysłowy Pudong, Zonfa Headquarters Economy Garden oraz Europejskie Centrum Dystrybucji Marek / Europejskie Miasto Marek, a także Zonfa Park Przemysłowy w Pinghu  i w Tongling, ponadto, Zonfa posiada również ponad 20 spółek produkcyjnych, około 600 biur handlowych w całych Chinach oraz zatrudnia prawie 5,000 pracowników. 
EU-China GB Consortium - to polsko-chińska grupa spółek z biurami w Polsce, Belgii i Chinach, specjalizująca się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, zainteresowanych rynkiem chińskim, transferem technologii oraz wejściem na rynek chiński. Firma oferuje przedsiębiorcom europejskim  chcącym rozszerzyć swoją działalność biznesową  na terenie Chin, wysokiej jakości usługi doradcze, dystrybucyjne i handlowe. Firma współpracuje z administracją kilku dużych regionów w Chinach. Bogdan Golik – założyciel firmy posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju stosunków gospodarczych pomiędzy Europa a Polska, w szczególności w branży spożywczej – które zdobywał sprawując wysokie funkcje w tak renomowanych instytucjach jak Parlament Europejski (Poseł), Krajowa Izba Gospodarcza – Polska (Wiceprezes), Instytut Chiński w Polsce (Prezes), Stowarzyszenie Asia – Pacific CEO (Wiceprezes), Belgijsko – Chińska Izba Gospodarcza (Członek honorowy).    
    
Centrum dystrybucji  – Europejskie Miasto Marek (EMM)

Zasadnicza częścią projektu jest istniejąca, w pełni przygotowana powierzchnia handlowa – EMM zlokalizowane niedaleko Szanghaju. Powierzchnia jest własnością Grupy Zonfa i będzie służyć jako baza operacyjna nowych firm w Chinach. Centrum zostanie wykorzystane do celów wystawienniczych a także jako centrum  zarządzania sprzedażą hurtową, dystrybucją oraz promocją w Chinach.
Powierzchnia architektoniczna centrum wynosi 380,000 m2. Istniejące budynki zbudowane zostały w style europejskim i podzielone na więcej niż 2,000 powierzchni sklepowych (składających się z minimum trzech pięter), które są wykończone i wyposażone w potrzebne instalacje i przyłącza wody i energii.  Centrum zostanie podzielone na handlowe strefy branżowe, w których sprzedawane będą takie produkty jak ubrania, torebki, biżuteria, kosmetyki, wina i żywność.  Dodatkowo, w obrębie centrum znajduje się powierzchnia przeznaczona na mieszkania, miejsca parkingowe (3,000 miejsc) oraz hotel (planowana jest budowa dwóch dodatkowych hoteli). W przyszłości przewidziana jest budowa magazynu, składu celnego oraz chłodni.
Centrum położone jest mniej niż 70 km od Szanghaju, w delcie rzeki Jangcy, w punkcie  przecięcia się dwóch prowincji Jiangsu i Zhejiang oraz  Miasta Historycznego Fengjing. Fengjing ma bardzo dobre połączenie autostradowe z Szanghajem (Zhufeng Highway, Shanghai-Hangzhou Highway, 320 National Highway, i A7 Express Way), a także wygodny i szybki dostęp do szybkiej linii kolejowej Shanghai – Hangzhou High Speed Rail.
Ponadto, w odległości 1 godziny jazdy samochodem od centrum, znajduje sie około 10 miast (m.in. Ningbo, Hangzhou, Suzhou, Wuxi, Changzhou, Huzhou, Kunshan) oraz dwa międzynarodowe lotniska (Hongqiao i Shanghai Pudong). Najblizysz port – Yangshan Deepwater Port of Szanghaj – jest oddalony o 40 minut jazdy od Centrum.  Szacunkowo w regionie żyje 120 milionów ludzi. Kolejne kilka milionów odwiedza region w celach turystycznych i biznesowych.

Zakres świadczonych usług
Specjalnie powołana w Chinach spółka, z biurami w Europie centralnej (Warszawa) i zachodniej (Bruksela) oraz w Chinach (Szanghaj) zajmie się obsługa nowych inwestorów w Chinach. W zakres świadczonych usług wejdzie rejestracja spółek w Chinach, pomoc prawna i handlowa, kwestie podatkowe, ubezpieczeniowe i pracownicze, rejestracja znaków handlowych, pomoc w znalezieniu właściwych kanałów dystrybucji, przygotowanie kampanii promocyjnej i marketingowej, odprawa celna, transport, logistyka a także ułatwienie kontaktów i współpracy z  sieciami handlowymi, marketami oraz centrami dystrybucji.   Wszystkie usługi będą świadczone we współpracy z lokalnymi partnerami, którzy maja doświadczenie oraz wiedze na temat rynku chińskiego. 
 

av

ˆ euchina-consulting
created by e.Billboard Media, pozycjonowanie stron